Ekim Sonrası Bakım

Saç ekimi sonrası yapılması gerekenler nelerdir? Saç ekimi, ciddi bir operasyondur. Bu nedenle ekimden önce nasıl ki ciddi bir araştırma ve ön hazırlık gerektiriyorsa, ekimden sonra da dikkat edilmesi gereken oldukça önemli noktalar vardır.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Çeşitli Bakımlar

Saç ekiminin boyutu küçük de olsa büyük de olsa ciddi bir operasyondur. Bu nedenle ekimden önce nasıl ki ciddi bir araştırma ve ön hazırlık gerektiriyorsa, ekimden sonra da dikkat edilmesi gereken oldukça önemli noktalar vardır.

Saç ekimi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

İlk geceden itibaren yapılması ve yapılmaması gerekenler uzmanlar tarafından belirlenir. Sonrasında kişi ne kadar hassas ve titiz davranırsa saç ekiminin başarısı da o denli artar.Saç ekimini yaptırdınız. Eve ya da otele döndünüz. İlk geceyi oldukça dikkatli geçirmelisiniz.

Özellikle FUE saç ekimi sonrası yapmanız ve yapmamanız gerekenler şunlardır:

Ağır işlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Ağır bir mobilyanın bir yerden bir yere taşınması gibi uzun süre terletecek yoğun işlerden kaçınılmalıdır. Çünkü vücut terlerse kafa derisi de terler, bu da saç köklerinin ilk geceden zarar görmesi demektir. Vücut yorulursa saç kökleri ilk gece henüz çok güçsüz ve tam yerleşmemiş olduğundan kopabilir; zarar görebilir.